KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16086405
nr 1608 6405
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 62x73 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:35:43
21/3 21:28:21